News

Kolędy 81-82

NOWY ALBUM! Kolędy 81-82

W 1981 roku Józef Skrzek rozpoczął pracę nad płytą z wyjątkowymi, świeżymi opracowaniami kolęd i pastorałek. W jej powstawaniu skutecznie przeszkodził stan wojenny, a skończony w 1982 roku album – mimo licznych zapowiedzi prasowych – nie ukazał się nigdy na żadnym nośniku (cztery utwory wydano jedynie na EP). Autorski label…

Okładka zewnętrzna ikonka

Skrzek – Kiniorski – Muzykant na żywo i na płycie!

20 listopada w bydgoskiej Kuźni wyjątkowy koncert. Po wielu latach na scenę klubu powraca skład Józef Skrzek, Włodzimierz Kiniorski i Mirosław Muzykant. To wszystko z okazji wydania drugiej części Tryptyku Bydgoskiego.

fot4

Terra nostra desiderabilis

W Kościele pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej i św. Małgorzaty w Krakowie odbył się koncert „Terra nostra desiderabilis”, zorganizowany w ramach XVI edycji krakowskiego Festiwalu Nauki (19 – 21 maja). W tym ważnym dla społeczności akademickiej wydarzeniu udział wzięli muzycy o międzynarodowej sławie: Józef Skrzek – kompozytor, multiinstrumentalista, lider legendarnej formacji…

zolynia ikona

Józef Skrzek w Żołyni

Po niezwykle udanym, ciepło przyjętym koncercie w Żołyni – gdzie Józef Skrzek zaprezentował dedykowane Bratu Janu „Epitafium Dusz” – pozostało kilka miłych śladów, m.in. obecność w lokalnym magazynie. Możecie go przeczytać w formie cyfrowej tutaj – zapraszamy!

kyks ikonka

Jan Kyks Skrzek 1953-2015

Posłuchajcie, obejrzyjcie, wspomnijcie.

Ela Skrzek

Ela Skrzek śpiewa „Singer”

Nowa, odświeżona wersja „Singer, Oh Singer” to kolejny owoc współpracy Eli Skrzek, Paula Lawlera i Józefa Skrzeka. Zapraszamy do słuchania!

clip ikonka

Rodzinne kolędowanie z Józefem Skrzekiem

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego materiału TVP, zrealizowanego z okazji minionych właśnie Świąt Bożego Narodzenia. Idealne na kolędowy czas!

Clipboard01

Rozmowy prowincjonalne

Zapraszamy Was do obejrzenia rozmowy Marka Kempskiego z Józefem Skrzekiem, zrealizowanej na potrzeby Telewizji STM.

viator ikonka

Startuje Viator Records

Józef Skrzek zaczyna publikację swoich nagrań pod własną firmą! Z charakterystycznym logiem kameleona i nazwą Viator Records będą się ukazywać nagrania z bogatego archiwum artysty. Pierwsza pozycja w katalogu już jest!

Misterium Dnia Zadusznego (fot. Krzysztof Miller)

Misterium Dnia Zadusznego w najbliższą niedzielę!

Przed nami jedno z ważniejszych wydarzeń, które na stałe zagościło w koncertowym kalendarzu Józefa Skrzeka. W Dzień Zaduszny, 2 listopada, muzyk wraz z zaproszonymi gośćmi zaprezentuje refleksyjne, pełne zadumy kompozycje.