News

Józef Skrzek Archives – Nowości – jesień 2013

W styczniu ruszyło internetowe archiwum Józefa Skrzeka, w którym można posłuchać i kupić niepublikowane wcześniej materiały z archiwum artysty. Znajdziecie tam dwanaście materiałów, w tym wiele pełnych koncertów.

Nagrania można kupić w serwisie Bandcamp, płacąc poprzez serwis Paypal (wystarczy mieć konto bankowe lub kartę kredytową). Single kosztują 1 Euro (czyli 4 zł), pojedyncze płyty 5 Euro (czyli 20 zł), a podwójne albumy 7,5 Euro (czyli 30 zł). Są to ceny minimalne – jeśli ktoś chce uhonorować artystę większą kwotą, nic nie stoi na przeszkodzie. Większość materiałów można odsłuchać przez zakupem, co daje dobre wyobrażenie o jakości technicznej danego nagrania.

Dwa nowe materiały, które proponujemy na jesienne wieczory to:

Prawdziwy unikat – muzyka teatralna do spektaklu „Noc w operze”, opartego na motywach oper komicznych Wolfganga Amadeusza Mozarta. Oryginalna taśma-matka zaginęła, zachowała się tylko jedna, jedyna kopia tego materiału. To elektroniczne adaptacje Mozarta, zaaranżowane na syntezatory Mooga, nagrane (bez sekwencerów) w studiu Radia Opole Do całości dołączono okładkę do druku (przód i tray CD) – dostępna przy zakupie całego albumu.

http://skrzek.bandcamp.com/album/noc-w-operze

Pozycja obowiązkowa dla tych, którzy byli na premierze książki „Wizje” w 2003 roku. W trakcie imprezy miały miejsce dwa koncerty – solowy recital Józefa oraz wspólny jam z Sławkiem Piwowarem i Michałem Gierem. To kompletny zapis tego występu, zarejestrowany cyfrowo i zremasterowany. Dla fanów koncertów w Planetarium pozycja obowiązkowa. Do całości dołączono okładkę do druku (przód i tray CD) – dostępna przy zakupie całego albumu.

http://skrzek.bandcamp.com/album/2003-09-13-chorz-w-planetarium

Obsługą projektu Józef Skrzek Archives zajmuje się firma GAD Records. W wypadku pytań związanych z projektem warto się kontaktować bezpośrednio z nimi.