News

Wenus i Księżyc. Zimowy koncert Eli i Józefa Skrzeków w Planetarium Śląskim

Kiedy Józef Skrzek uruchamia swój wysłużony, poobijany egzemplarz kultowego syntezatora Minimoog, nie ma sobie równych. Jest niekwestionowanym wirtuozem tego instrumentu, traktując go tak, jak skrzypkowie instrumenty budowane przez Stradivariusa. To naturalne przedłużenie jego niezwykłej wyobraźni, która od pół wieku pozwala mu wciąż iść do przodu, szukać nowych form wyrazu i zaskakiwać. Zarówno słuchaczy, jak i samego siebie.

Ten magiczny syntezator jest nieodłącznym elementem kultowych już koncertów w Planetarium Śląskim, gdzie od 1983 roku Józef Skrzek łączy muzykę elektroniczną z projekcją nieba. Występy w tej przestrzeni przez kilkadziesiąt lat przyciągały komplety publiczności. Były wśród nich zarówno występy solowe, jak i intrygujące projekty z udziałem innych artystów – m.in. Colina Bassa, Steve’a Schroydera, Mishy Ogorodova, Paula Lawlera, Michała Banasika, Zbigniewa Zamachowskiego czy Andrzeja Urnego.

9 grudnia 2023 roku czas na kolejną odsłonę tej wyjątkowej podróży w krainę wyobraźni. Józef Skrzek wystąpi w Planetarium Śląskim wraz z córką Elą, prezentując wybór swoich kompozycji połączonych z unikatowymi improwizacjami ilustrowanymi projekcją sztucznego nieba.

Koncert dedykowany Najdroższej Alince

Wenus i Księżyc – Józef i Ela Skrzek
sobota, 09 grudnia 2023 / g. 19:00
Bilety: 35 zł
KUP BILET

(foto Jacek Raciborski)