News

Startuje Viator Records

Józef Skrzek zaczyna publikację swoich nagrań pod własną firmą! Z charakterystycznym logiem kameleona i nazwą Viator Records będą się ukazywać nagrania z bogatego archiwum artysty. Pierwsza pozycja w katalogu już jest!

12 kwietnia 1980 roku SBB miało jeden dzień przerwy w trasie koncertowej po Polsce. Józef Skrzek spędził ten dzień w studiach Telewizji Polskiej, gdzie najpierw wziął udział w nagraniu koncertu grupy Kwadrat, a potem zarejestrował własny, solowy recital. Program „Moja muzyka” wyemitowano tylko raz, a taśma z nagraniem została skasowana. Przypominamy tą rozmarzoną formę na instrumenty klawiszowe, która wciąga i nie chce puścić. Uzupełniliśmy ją o kilka innych syntezatorowych szaleństw Józefa Skrzeka z tamtego okresu, odnalezionych na jego strychu – niestety bez dokładnego opisu.

„Moja muzyka” dostępna była dotąd wyłącznie w formie plików w serwisie Bandcamp, ale liczne głosy fanów o braku tego materiału na płycie CD spowodowały, że właśnie ten zbiór syntezatorowych impresji Józef Skrzek wybrał na start swojego nowego przedsięwzięcia.

Płytę CD znajdziecie w sklepie internetowym Kultowe Nagrania, a także podczas najbliższych koncertów artysty. Zapraszamy!

Viator Records: Moja muzyka